^ Zpět na seznam

NOVINKA: dvoubarevné pracovní sešity Zeměpis 6-9

Dvoubarevné pracovní sešity tvoří funkční celek s jednotlivými učebnicemi zeměpisu. Jsou součástí ucelené řady učebnic a pracovních sešitů zeměpisu, která klade důraz na provázanost učiva a jeho praktickou využitelnost a je vytvořena v souladu s RVP ZV.

Pracovní sešity obsahují především úkoly k pochopení a upevňování učiva. Tyto sešity je možné využít místo vlastního sešitu žáka, jsou zde procvičeny všechny základní pojmy z učebnice. Vyplněné úkoly a cvičení si mohou žáci procházet, a tak si látku opakovat.

V úvodu každé kapitoly je krátký text, který má nejen edukační, ale i motivační funkci. Pochopení textu a navazující úkol rozvíjejí čtenářskou gramotnost, stejně jako řada úkolů pracovních sešitů, které vycházejí z porozumění textu uvedeného v učebnici. Jednotlivé celky jsou uzavřeny souhrnným opakovánímsebehodnoticí tabulkou. Úkoly v pracovních sešitech podporují rozvoj zeměpisné gramotnosti.

Na každé straně sešitu jsou uvedeny odkazy na konkrétní strany v učebnici. Na volné řádky umístěné ve spodní části stran si žáci mohou zapisovat své poznámky k danému tématu.

Uprostřed pracovních sešitů najdete přílohu shrnutí učiva daného ročníku nebo dílu.

Pracovní sešit Zeměpis 7, 1. díl (7-77):

Pracovní sešit Zeměpis 8, 1. díl (8-77):

Jeden komentář pro “NOVINKA: dvoubarevné pracovní sešity Zeměpis 6-9”

  1. Kateřina Slavíčková napsal(a):

    Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zdali se druhé díly pracovních sešitů na zeměpis, plánují ještě na letošní školní rok.
    Děkuji za odpověď,
    K. Slavíčková

Nechat vzkaz